<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179546" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: "Челси" избра ...

Стана ясен първият изпадащ отбор от Висшата лига (видео)

14 Май 2023
0 210

Стана ясен първият изпадащ отбор от Висшата лига. “Саутхемптън” изпадна от Висшата лига след домакинска загуба с 0-2 от “Фулъм”. Играчите на Рубен Селес трябваше да спечелят на “Сейнт Мери”, за да се предпазят от изпадане за още една седмица, но головете на Карлос Винисиус и Александър Митрович през второто полувреме сложиха край на 11-годишния им престой в елита на Англия.

Снимка: Twitter

Резултатът остави Саутхемптън на 24 точки – на осем точки от спасителния бряг. До края на сезона остават само два мача. Министър-председателят на Обединеното кралство Риши Сунак, който е израснал в града, беше на трибуните на “Сейнт Мери”, когато съдбата на отбора от дъното беше решена. Клубът през следващия сезон ще играе в Чемпиъншип за първи път от 2011-2012 г. Той прекара голяма част от сезона в зоната на изпадащите и през кампанията имаше трима различни мениджъри.

Поредицата от една победа в деветте мача в лигата между септември и ноември коства работата на Ралф Хазенхютл. В последния си мач начело на Саутхемптън – загубата с 4:1 от Нюкасъл на 6 ноември – “Саутхемптън” попадна в зоната на изпадащите и оттогава остана там. Неговият заместник Нейтън Джоунс издържа само 14 мача начело на отбора. Той записа само една победа в лигата по време на краткия си мандат, преди да бъде уволнен през февруари. Рубен Селес бе назначен начело на отбора до края на кампанията.

“Челси” избра бивш на градски съперник за новия си треньор

Договорът на Селес със Саутхемптън изтича на 30 юни. 39-годишният играч заяви по-рано този месец, че амбицията му е да остане в клуба “през следващите 10 години”. Той също така заяви, че клубът ще “представи програма” за това как планира да се справи с изпадането. На 21 май Саутхемптън ще гостува на Брайтън, а на 28 май ще завърши престоя си във Висшата лига с домакинство на Ливърпул.