<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=188599" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Заради после...

Верстапен отчая конкуренцията във Формула 1 (видео)

09 Юли 2023
0 180

Макс Верстапен спечели Гран При на Великобритания. За нидерландеца това е шести пореден успех във формулата.

(AP Photo/Luca Bruno)

Ландо Норис приключи на втора позиция в домашното си гран при. За да е двоен празника за домакините, Люис Хамилтън финишира на трета позиция, като за него това е 14-ти подиум на “Силвърстоун”.

С победата си Верстапен увеличи своя аванс на върха в генералното класиране. В него световният шампион води с актив от 255 точки и има преднина от 99 точки пред съотборника си Серхио Перес. Тройката допълва Алонсо, който изостава с 18 точки от Перес. Испанецът има аванс от 25 пред Хамилтън.

След две седмици пауза формула 1 остава на европейска земя с Гран при на Унгария на пистата “Хунгароринг“.

Наводнение отмени старт от Формула 1 (видео)