Този сайт използва "бисквитки" от Google за предоставяне на услугите в него, за персонализиране на рекламите и за анализ на трафика. Информацията за използването му от ваша страна се споделя с Google. С използването на този сайт вие се съгласявате с употребата на "бисквитки".

Вашето споделяне е един глас в подкрепа на Зоополиция в България
Англия унизи България с 6:0. Мачът бе спрян два пъти заради расистки скандирания
gospodari.com
10-14-19
добавено
11169
прегледа

България загуби с 6:0 мача от европейските квалификации с Англия. Мачът бе спиран два пъти заради расистки сканидарания на българската публика. В 27-ата минута дикторът на стадиона предупреди феновете да не обиждат съперниковите играчи на расистка основа, съобщава gong.bg. Това се случи при резултат 0:2, а съдията на двубоя Бебек предупреди и капитаните на двата отбора - Хари Кейн и Ивелин Попов.

След две минути прекъсване на срещата, двубоят продължи. Тайрън Мингс се е оплакал на хора от щаба, че е чул обидни скандирания по свой адрес, а това е провокирало и спирането на двубоя за няколко минути.

В 43-ата минута двубоят отново беше спрян, а играчите на Англия се насочиха към резервната скамейка на отбора си.

Тристепенният протокол на УЕФА при процедирането и прекратяването на расистки обиди: 1 – сигнализира се рефера за подвикванията, след което той моли диктора на стадиона да направи обявление за преустановяване на виковете 2 – реферът може да прекрати мача за определено време, докато отново се подкани публиката да спре 3 – ако ситуацията излезе извън контрол, реферът може да прекрати мача.

Резултатът бе открит в 7-ата минута от Маркъс Рашфорд. Рос Баркли удвои след асистенция на Стърлинг в 20-ата минута. В 32-ата минута Баркли с глава отбеляза втория си гол тази вечер. В продължението на първата част Стърлинг също се разписа. Във второто полувреме паднаха още два гола.

"Нямаме класа, просто и елементарно. Резултатът е 6:0 и мен ме боли, и футболистите ги боли, но в крайна сметка това ни е реалността", заяви след мача пред БНТ треньорът на националния отбор Красимир Балъков. Той допълни, че не знае дали ще остане на поста.

Източник: gong.bg