<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=206973" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Бразилска ле...

32 от 32 за Реал Мадрид в Шампионска лига

09 Ноември 2023
0 453

32 от 32 за Реал Мадрид в Шампионска лига – това е феноменалният резултат на испанците за случаите, в които са преодолели груповата фаза и са стигнали до директните елиминации, след като вчера победиха Спортинг Брага с 3:0 на „Сантиаго Бернабеу“.

Участие в мача не взе голмайсторът на „кралския“ клуб през сезона Джуд Белингам. Той има проблем с рамото. Затова старши треньорът Карло Анчелоти реши да не рискува здравето му, пише dsport.

„Лос меренгес“ са на първо място във временното класиране. Техният актив е 12 точки. Така те са на пет пред втория Наполи два кръга преди края. Брага е с три, на две пред последния Унион Берлин. В следващия кръг Реал приема Наполи, а Брага посреща Унион. И двата мача са на 29 ноември.

AP Photo/Jose Breton

Още в четвъртата минута Брага получи дузпа, след като Лукас Васкес задържа Кристиан Борха в наказателното поле. Зад топката застана Алваро Джало, но Андрий Лунин улови ъгъла и отрази изпълнението му в шестата минута.

В 12-ата минута Браим Диас изпрати топката в мрежата на Брага, след като получи подаване от Винисиус Жуниор. Попадението обсаче не бе признато заради нарушение на бразилеца срещу бранител на португалците.

В 20-ата минута Винисиус предостави красиво центриране с външен фалц за Федерико Валверде. Той нанесе удар от воле, който премина над вратата на португалците.

Реал Мадрид излезе напред в резултата в 27-ата минута. Тогава Ферлан Менди пусна извеждащо подаване към Родриго в наказателното поле, той стигна до аутлинията, откъдето продължи към Браим Диас, който с едно докосване не остави шансове на Матеус – 1:0.

Испанският колос бе пълен господар на терена до края на първата част, но до ново попадение в португалската врата не се стигна до почивката.

В 55-ата минута Винисиус проби в наказателното поле и пусна към Браим, който шутира, Матеус изби, но топката се върна към испанския офанзивен халф, който бе блокиран от защитник.

Две минути след това Родриго направи добър индивидуален пробив през средата на терена, навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят спаси.

Григор Димитров вече е на българска земя

Абсолютно закономерно Реал Мадрид отбеляза втори гол, след като вдигна темпото на игра. В 58-ата минута Родриго проби през центъра и пусна към Федерико Валверде, който продължи за Лукас Васкес, той намери Винисиус в наказателното поле, бразилецът залъга бранител и с удар по земя покачи на 2:0.

В 61-вата минута Реал си реши абсолютно всичко. Родриго се впусна в бърза контраатака и намери Винисиус, който му върна топката, а с елегантен прехвърлящ удар Родриго прехвърли Матеус за 3:0.

Родриго бе много близо до още един гол в 64-ата минута, след като от близка дистанция стреля към левия ъгъл, но уцели мрежата от външната ѝ страна.

В 72-рата минута Федерико Валверде нанесе удар, който бе блокиран от бранител на гостите. Брага отговори с изстрел на Али Мусрати в 78-ата минута, който бе много лек и Андрий Лунин улови без проблеми.