<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=182356" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: 15-годишен мла...

Над 130 минути и дузпи решиха новия цар в Лига Европа (видео)

01 Юни 2023
0 149

Над 130 минути и дузпи решиха новия цар в Лига Европа. Във втория по сила турнир на Стария континент “Севиля” отново показа магията си. “Андалусийци” победиха “Рома” с 4:1 след дузпи. Така тимът вдигна трофея за рекорден седми път. Освен това отборът нанесе на мениджъра на “вълците” от Рим Жозе Моуриньо първо поражение в шест европейски финала.

(AP Photo/Petr David Josek)

След като не особено впечатляващият мач завърши 1:1 след продълженията, “Севиля” безмилостно наказа италианците при дузпите, а Гонсало Монтиел вкара победното попадение, точно както направи за Аржентина на финала на Световното първенство срещу Франция. Всичко това дойде след над 10 минути продължение само след 120-ата минута.

Във Висшата лига влиза отборът с най-странния стадион (видео+снимки)

Защитникът не успя да вкара първия си опит, но получи нова възможност, тъй като стражът на Рома Руи Патрисио бе хванат, че е стъпил пред гол линията твърде рано. Монтиел не сбърка с втория си опит, предизвиквайки фурор у испанската част на стадиона в Будапеща. Стражът на Севиля Ясин Буну бе героят в дузпите, спасявайки наказателните удари на Джанлука Манчини и Роджър Ибанес. Испанците бяха безупречни в изпълнението на своите, вкарвайки първите четири.

Севиля, безспорните крале на Лига Европа, са спечелили всичките седем финала, които са играли в състезанието, и са добре запознати с драматизма на събитието, тъй като в последните четири финала съперниците им са вкарвали първи. Мачът беше нервен, като съдията Антъни Тейлър раздаде 14 жълти картона – най-много досега в мач от Лига Европа – и свири общо почти 30 минути прекъсване. Пауло Дибала откри резултата в полза на “Рома” през първото полувреме. Изравнителното попадение за “Севиля” падна чрез автогол на Манчини в началото на втората част.