<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=182905" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Официално: Ме...

“Лудогорец” се измъчи срещу “странен” “Левски” (видео)

04 Юни 2023
0 198

“Лудогорец” победи “Левски” с 3:2 и по този начин се върна на първото място в първенството. “Орлите” спечелиха срещу “странен” състав на “сините”. Треньорът на гостите Елин Топузаков пусна състав, в който липсваха седем от титулярите на тима.

&#8220;Лудогорец&#8221; се измъчи срещу &#8220;странен&#8221; &#8220;Левски&#8221; (видео)
Снимка: Мехмед Азиз/БТА (ПБ)

В София останаха Цунами, Рикардиньо и Ивелин Попов, а на скамейката бяха Роналдо, Уелтън, Андриан Краев и Жереми Петрис. Дебют като титуляр направи Джеват Ел Джамили. А през второто полувреме първи минути със синия екип записа и синът на Христо Йовов – Кристиян.

Въпреки многото промени “Левски” изигра много силен двубой, като на моменти дори надиграваше по-опитния си съперник. “Лудогорец” поведе в резултата след спорна дузпа отсъдена за игра с ръка на Келиан ван дер Каап. Нидерландецът обаче имаше основателни претенции за нарушение срещу него преди играта с ръка.

След това с попадения на Илиян Стефанов и Филип Кръстев, “сините” стигнаха до обрат в резултата, за да поведат с 2:1. Шампионите реагираха и първо Якуб Пьотровски, а след това и Игор Тиаго донесоха ценните три точки за домакините.

ЦСКА си направи харакири на “Армията” срещу ЦСКА 1948 (видео)

Така кръг преди края на първенството “Лудогорец” отново е лидер в класирането с точка пред втoрия ЦСКА. В последния кръг “орлите” гостуват на “Черно море”, а “Левски” е домакин на ЦСКА.