<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=199847" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Невиждан раз...

“Атлетико” превзе Мадрид – бивш играч на “Реал” наказа тима (видео)

25 Септември 2023
0 150

“Атлетико” превзе Мадрид – бивш играч на “Реал” наказа тима. Алваро Мората даде на “Атлетико” Мадрид правото да се хвали с впечатляваща победа в дербито над Реал Мадрид Испанският нападател вкара два гола срещу бившия си отбор. Така той помогна да бъде осигурена и крайната победа при 3-1.

&#8220;Атлетико&#8221; превзе Мадрид &#8211; бивш играч на &#8220;Реал&#8221; наказа тима (видео)
Atletico Madrid’s Alvaro Morata celebrates after scoring his side’s third goal during the Spanish La Liga soccer match between Atletico Madrid and Real Madrid at Metropolitan stadium in Madrid, Sunday, Sept. 24, 2023. (AP Photo/Manu Fernandez)

Перфектният старт на кампанията на “Реал” Мадрид в ЛаЛига приключи благодарение на градския съперник “Атлетико”, който постигна впечатляваща победа с 3:1 на “Метрополитано” в неделя вечер. Домакините не загубиха време и само след 18 минути имаха аванс от два гола. Въпреки че Реал Мадрид намали наполовина пасива си преди почивката чрез Тони Кроос, вторият гол на Алваро Мората след подновяването на играта сложи край на надеждите за обрат. Оттогава хората на Диего Симеоне контролираха събитията.

Чутовен обрат от 0-2 за 8 минути изстреля “Барса” на върха (видео)

Винисиус отпадна от състава на “Реал” Мадрид в деня на мача. Така той забави завръщането си от контузия. Анчелоти реши да играе с Джуд Белингам като нападател заедно с Родриго. Лука Модрич и Тони Кроос започнаха в средата на терена за първи път през този сезон. Това обаче не помогна на “Реал” да предотврати първата си загуба през сезона. Така “кралския клуб” отстъпи до третото място в класирането с 15 точки. С една повече имат “Барселона” и “Жирона”. “Атлетико” е с 10 точки, но има и мач по-малко.