<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=235681" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Все по-често ...

Без българско участие и без Моуриньо в Шампионска лига

14 Август 2024
0 122

За съжаление оставаме без българско участие в Шампионска лига, предава dir.bg. Отборът на Жозе Моуриньо също отпадна.

ПАОК отпадна драматично в третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като загуби с 3:4 у дома от шведския Малмьо в реванша.

Първият мач между отборите завърши с 2:2. Във втората среща гръцкият първенец водеше с 3:2 до шестата минута на добавеното време на своя стадион. Тогава обаче Нилс Затерстрьом вкара за 3:3 и прати срещата в продължения.

Там дойде катастрофата за гръцкия състав – Андерс Кристиансен осигури класирането на Малмьо с гол в 99-ата минута.

Източник: X

Финалист в Шампионска лига с интерес към Илия Груев

Кирил Десподов влезе като резерва в 72-рата минута, но не успя да промени хода на срещата. Така и капитанът на националния отбор отпадна драматично в същата вечер, в която бившият му клуб Лудогорец катастрофира брутално с 2:7 в турнира срещу Карабах.

Няма да има български играч в груповата фаза, след като и Георги Костадинов отпадна с кипърския АПОЕЛ. Тимът му направи 0:0 у дома със Слован, но бе загубил с 0:2 първата среща и е елиминиран.

Голямата новина за Европа обаче е друга. Жозе Моуриньо и Фенербахче също няма да са в новия формат на Шампионската лига.

Турският гранд изравни с немалка доза късмет общия резултат срещу Лил с автогол на Диакате в 91-вата минута, с който бе балансирана загубата с 1:2 в първия мач. В продълженията в Истанбул гостите от Франция останаха с 10 души заради червен картон на Манди. Въпреки това звездата на Лил Джонатан Дейвид вкара в 118-ата минута и с 3:2 общ резултат Жозе е аут от турнира.