<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=199734" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Култов Христ...

Чутовен обрат от 0-2 за 8 минути изстреля “Барса” на върха (видео)

24 Септември 2023
0 211

Чутовен обрат от 0-2 за 8 минути изстреля “Барса” на върха. Въпреки загатнатия потенциал, “Селта” не издържа на щурма на гиганта. В големия герой за “каталунците” се преъврна Роберт Левандовски, който вкара две от попаденията. Победният гол бе дело на Жоао Кансело. С успеха “блаугранас” се изкачиха временно на първото място в класирането.

Чутовен обрат от 0-2 за 8 минути изстреля &#8220;Барса&#8221; на върха (видео)
Barcelona’s Robert Lewandowski, centre, celebrates after scoring his side’s second goal during a Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Celta at the Olympic Stadium of Montjuic in Barcelona, Spain, Saturday, Sept. 23, 2023. (AP Photo/Joan Monfort)

Каталунците влязоха в последните 10 минути с два гола пасив след попадения на Йорген Странд Ларсен и Анастасиос Дувикас за гостите, които изглеждаха на път да постигнат изненадваща победа срещу шампионите. Ветеранът Левандовски обаче се разписа на два пъти в рамките на пет минути, за да изравни Барселона. Кансело спринтира в наказателното поле, за да се разпише решително в 89-ата минута.

Роналдо избухна с две попадения в голово шоу (видео)

Умелият треньор на Селта Рафа Бенитес заложи на типично дефанзивния си начин на игра, за разлика от последните съперници на “Барселона” – “Реал Бетис” и “Роял Антверпен”, чиито атакуващи стилове ги превърнаха в лесна плячка. В предишните си два мача “лос кулес” вкараха 10 гола, като треньорът им Шави заяви, че това е най-добрата им игра откакто е начело. Това представяне обаче до голяма степен беше в другия край на спектъра.

По този начин “Барселона” събра 16 точки след 6 мача. Тимът заема първата позиция, но води само по голова разлика втория в подреждането “Жирона”. Двата каталунски отбора са в серия от по пет поредни победи. Те имат с точка повече от “Реал Мадрид”, който е с мач по-малко и все още не е загубил точка.

Чутовен обрат от 0-2 за 8 минути изстреля “Барса” на върха