<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=204766" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Променен "Луд...

Десподов влезе и обърна европейски мач за ПАОК (видео)

27 Октомври 2023
0 1270

Десподов влезе и обърна европейски мач за ПАОК. Кирил Десподов с ново силно представяне за солунския гигант ПАОК. Българинът влезе от резервната скамейка в мача от Лигата на конференциите срещу “Абърдийн” и се нуждаеше от броени секунди, за да върне отбора си в мача при резултат 0-2.

(Steve Welsh/PA via AP)

Капитанът на националния отбор отбеляза първия гол на тима си в мача още с първото си докосване то топката след появата си в игра в 73-ата минута. Малко по-късно той отново създаде добра ситуация, но не успя да намесе точен удар. Този импулс обаче се оказа ключов за фамозния обрат на “двуглавите орли”.

Променен “Лудогорец” допусна само три гола срещу “Фенербахче” (видео)

В 84-ата минута Виейриня посрещна лошо отбита топка и я прати в мрежата на “Абърдийн” за 2:2. При удара на португалеца имаше рикошет в крака на защитник на домакините, който заблуди вратаря им. Крайният резултат бе оформен драматично в добавеното време. Намеса на ВАР отсъди дузпа в полза на ПАОК. Тя бе реализирана от Швааб и така гръцкият тим се прибра у дома с трите точки.

По този начин ПАОК оглави еднолично група G в турнира Лига на конференциите. “Черно-белите” са с пълен актив от 9 точки след три победи от също толкова изиграни срещи. Тимът се нуждае от само точка в следващите си три мача, за да подсигури и на теория преминаването си в следващата фаза. Втори в класирането е “Айнтрахт” Франкфурт, а “Абърдийн” е трети със само точка.