<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=177573" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Български та...

Факли и дим забавиха откриването на “Колежа” (видео)

29 Април 2023
0 164

Факли и дим забавиха откриването на “Колежа”. Мачът между “Ботев” Пловдив и “Левски” започна с 10-минутно закъснение, заради екзалтираната публика на “канарчета”. Минутите около първия съдийски сигнал на сблъсъка се превърнаха в истински празник за агитката на домакините. Освен ефектната хореография, феновете запалиха и димки в цветовете на отбора.

Факли и дим забавиха откриването на &#8220;Колежа&#8221; (видео)
Стопкадър: Gong.bg

Феерията в жълто и черно затрудни видимостта на чисто новото съорежение. Трибуните на стадион “Христо Ботев” са изпълнени до краен предел в този двубой. Освен около 17 000 фенове на пловдивския “Ботев”, останалата част от 20 000-ния стадион е изпълнен с привърженици на “Левски”.

Български талант стана шампион с “Барселона” (видео)

За съжаление на своите фенове, наставникът Бруно Балтазар селектира едва един българин в стартовата единайсеторка на отбора си. Елин Топузаков пък не направи никакви промени в 11-те на “Левски” спрямо победата с 1-0 над “Берое” в миналия кръг.

Първото полувреме протече при равностойна игра на двата тима. Повечето положения бяха пред вратата на домакините, но до чиста голова възможност не се стигна. Няколко топовни шута на Ивелин Попов и Филип Кръстев профучаха над вратата. “Ботев” отговори също с няколко удара извън наказателното поле.

Единственото попадение падна в 65-ата минута. Изритана топка напред от Пламен Андреев предизвика необмислена намеса на Ван Хертен от “Ботев”. От нея се възползва “синята” атака и след като трима футболисти на гостите атакуваха наказателното поле, Рикардиньо прати топката в опразнената от вратаря на “канарчетата” мрежа.

Така “Левски” записва осми пореден мач без загуба и взима шести успех в последните си седем шампионатни мача. По този начин тимът на Елин Топузаков временно излиза еднолично на четввъртото място преди изиграването на мача на “Черно море”. “Ботев” пък остава десети, на 8 точки от деветия “Локомотив” София.

Виде о: Gong.bg

Факли и дим забавиха откриването на “Колежа”