<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=200580" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Ето как би из...

Фамозен Григор Димитров (видео)

29 Септември 2023
0 322

Григор Димитров направи фамозен обрат и победи американеца Маккензи Макдонълд с 2:6, 7:6(4), 6:1 за 122 минути игра на турнира в Пекин от сериите ATP 500.

(AP Photo/Adam Hunger)

Димитров показа характер за обрат, нещо за което той винаги е бил обвиняван в неговата кариера. А в тази среща Гришо показа, че вече е доста по зрял на корта и направи нещо историческо в своята кариера.

(AP Photo/Alastair Grant)

Григор беше неузнаваем в първия сет и го загуби с 2:6. Вторият също започна много лошо. Българинът загуби две от подаванията си и позволи на Макдонълд да дръпне с 1:5 в резултата. Тук някъде настъпи и обрата в играта на най-добрия български тенисист.

Димитров успя да спечели пет поредни гейма, а в крайна сметка затвори и сета със 7:6. Играта на номер 19 в света потръгна и Гришо смачка своя съперник в третия сет побеждавайки го с 6:1 и по този начин спечели мача.

Ето как би изглеждал перфектният тенисист според Григор Димитров (видео)

Това беше победа номер 30 през сезона за Гришо, което е най-успешната му кампания от 2017-а насам в това отношение, тогава той спечели 49 мача.