<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=201573" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Мондиалът пр...

Филип Кръстев с дебютен гол в МЛС (видео)

05 Октомври 2023
0 168

Филип Кръстев с дебютен гол в МЛС. Юношата на “Славия” и бивш футболист на “Левски” се появи като резерва за своя “Лос Анджелис” ФК и отбеляза последното попадение в мача при разгрома на тима си с 5-1 над “Минесота Юнайтед”. Това бе първи негов гол в шампионата и общо втори, след като се разписа и при успеха над “Реал Солт Лейк” за Купата на Лигите.

(AP Photo/Mark J. Terrill)

Денис Буанга вкара три пъти през първото полувреме, за да оглави класацията за голове в Мейджър Лийг Сокър. ЛАФК пък гарантира участието си в плейофите с този успех. Буанга сложи край на серията на LAFC от четири мача и 372 минути без отбелязан гол в четвъртата минута на последния домакински мач на редовния сезон. Той добави още два гола до края на полувремето. Защитаващият Купата на МЛС отбор продължи да гази през второто полувреме. Така той се изкачи на трето място в Западната конференция.

Мондиалът през 2030-та ще бъде исторически

Филип Кръстев добави първия си гол в МЛС през второто полувреме. Той влезе от резервната скамейка в 63-ата минута и само 6 по-късно успя да се разпише. Преди това Минесота откри чрез Хасани Дотсън, но още преди почивката резултатът вече бе 3-1, благодарение на Буанга. Автогол доведе до 4-1 в началото на второто полувреме.

ЛАФК е непобеден в последните си седем мача срещу Минесота. Това е най-лошият защитен мач за сезона на Минесота. Тимът се срина надолу със седем мача без победа (0-4-3) от август насам. Това съвпада с най-дългата серия на отбора без победа в историята на тима в МЛС, установена през 2018 г. Победата пък гарантира участие в плейофите за ЛА, като тимът се намира на трето място в Западната конференция.