<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=199149" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Бивш национа...

Гол на вратар реши мач още в първия ден на Шампионската лига (видео)

20 Септември 2023
0 549

Гол на вратар реши мач още в първия ден на Шампионската лига. Вратарят на “Лацио” Иван Проведел става първият вратар, отбелязал гол в мач от Шампионската лига след нигериеца Винсент Енияма. Той го направи за “Апоел” Тел Авив преди 13 години. “Барселона” показа шампионски амбиции, отбелязвайки 5 безответни гола. Шампионската лига се завърна!

(AP Photo/Andrew Medichini)

Проведел осигури важна точка за своя отбор в заключителните моменти на мача от група Е на Шампионската лига срещу “Атлетико” Мадрид. С глава той вкара изравнителния гол и осигури точката на тима. В 95-ата минута вратарят, с едно от последните си докосвания в мача насочи топката, центрирана от Луис Алберто, във вратата на “дюшекчиите”. Това е едва шести гол на вратар в историята на Шампионската лига и само втори, който не пада от статично положение.

За историята: за първи път българска бригада в Шампионската лига

Хулиан Алварес спаси притежателите на титлата Манчестър Сити. Те минаха през трудности, но се справиха с “Цървена звезда” с 3:1 на стадион “Етихад”. Осман Букари изстреля гостите напред точно преди полувремето. Отне на Алварес 72 секунди на второто полувреме, за да върне равенството. Той имаше думата при втория гол на Сити, тъй като свободният му удар бе отразен в собствената му мрежа от стража на “Цървена звезда”. Крайният резултат бе оформен от Родри 17 минути преди края.

“Барселона” помете “Роял” Антверпен с 5-0.

Междувременно новият нападател на “Барселона” Жоао Феликс се разписа два пъти при разгромната победа с 5:0 над гостуващия Роял Антверпен. Това стана в откриващия мач от група H на Шампионската лига на стадион “Естадио Олимпик Луис Компанис”. След поредните си отпадания в груповата фаза “Барса” показа на дебютантите от Антверпен майсторски клас по футбол. Каталунците доминираха във владеенето на топката с бързи пасове. Феликс вкара два пъти, а Роберт Левандовски и Гави отбелязаха по един гол.