<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179431" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Аферата межд...

Григор победи Вавринка и чака Джокович (видео)

12 Май 2023
0 129

Григор победи Вавринка и чака Джокович. Най-добрият български тенисист даде успешен старт на участието си на турнира от сериите Мастърс в Рим. Димитров победи носителя на титла от Големия шлем Станислас Вавринка в последователни сетове и си гарантира място в третия кръг. Там негов съперник най-вероятно ще бъде Новак Джокович.

Image
Снимка: ATP Tour

Димитров стартира мача с пробив още в първия гейм, след това успя да вземе подаването си и да поведе с 2:0. Последваха изравнени геймове, в които двамата тенисисти успяваха да спечелят сервиса си, като така се стигна до 4:2 за Григор. В крайна сметка българинът успя да затвори първата част с 6:4.

Вторият сет започна точно по вкуса на сънародника ни. Той спечели подаването на съперника си още в първия гейм от сета. При 3-2 гейма в полза на Григор обаче Вавринка успя да върне пробива и да се задържи в сета. След размяна на успешни сервис геймове двамата трябваше да определят победител чрез тайбрек. В него Григор показа по-здрави нерви и взе мача след 7-3.

Успешен старт за Григор на Мастърса в Мадрид (видео)

В следващата фаза Димитров ще играе срещу защитаващия титлата си в Рим Новак Джокович или срещу аутсайдера в първия кръг Мартин Ечевери от Аржентина. Сръбският ас е печелил турнира общо шест пъти в своята кариера. До последно участието му бе под въпрос заради контузия, но той отхвърли, че изпитва болежки в момента.