<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=184109" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Официално: Дж...

“Левски” хвана последния влак за Европа (видео)

11 Юни 2023
0 255

“Левски” хвана последния влак за Европа. Столичният гранд ще е последният български участник в евротурнирите. Това стана факт след успеха на “сините” над “Арда” Кърджали с 2-0. Победата в баражния мач означава, че тимът се присъединява към ЦСКА-София и ЦСКА 1948 и ще брани честта на България в предварителните кръгове на Лигата на Конференциите.

&#8220;Левски&#8221; хвана последния влак за Европа (видео)
Снимка: БТА

И двата гола в мача бяха отбелязани от един и същи човек. Бразилецът Уелтон реализира и двете попадения в срещата, разписвайки се в 36-ата и 58-ата минути. Освен бразилеца, юношата на Левски – Асен Митков, се понрави с играта си срещу кърджалийци, които се оказаха безсилни в столицата. Освен това “сините” пропуснаха още няколко добри шанса да отбележат.

Завръща ли се Мъри в “Левски”? Чака се нова среща със Сираков

Срещата се оказа по-специална за Филип Кръстев. Полузащитникът на “Левски” изигра последния си мач с тима. Това обяви старши треньорът на “сините” Елин Топузаков на пресконференцията след мача. Все още не е ясно какво крои бъдещето за Кръстев, който се превръща и в основна част от националния отбор.

„Да, мога да потвърдя, че Филип Кръстев напуска Левски. Той си взе довиждане с момчетата в съблекалнята. Голямо благодаря за него и футболните му качества, които вложи в този отбор. Пожелавам му всичко най-добро и добро футболно бъдеще“, заяви Топузаков.