<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=197735" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: В Черна гора ...

Нашите паднаха и от 10 души в Черна гора, гоним 100-годишен антирекорд

10 Септември 2023
0 3768

Нашите паднаха и от 10 души в Черна гора, гоним 100-годишен антирекорд. Загубата бе подпечатана в продължението, въпреки че имахме добри възможности за отбелязване и победа.

Домакините играха по-голямата част от второто полувреме с човек по-малко. Техният защитник Игор Вуячич получи втори жълт картон. Това даде шанс на нашите да покажат повече в атака, но така и не можаха да уцелят вратата.

Вуцов за треньора на националите: Този смени 60 човека, Пешо, Гошо, Иван, Драган (видео)

Голямо раздвижване в играта на “лъвовете” се усети с влизането на Спас Делев. Той бе фаулиран за изпусната от Кирил Десподов дузпа. Също уцели и гредата, а с добавката на Преслав Боруков изравнихме.

През второто полувреме цифровото ни преимущество на терена даде резултат. Към вратата на Черна гора бяха отправени доста опасни изстрели, но топката така и не влезе в мрежата. За сметка на това драмата бе пълна – Йоветич вкара в последната минута.

Антирекордът

Невероятно, но факт: последната победа за България на футбол е от ноември миналата година. Тогава победихме в приятелски мач Кипър, което също беше едно малко спортно чудо.

През настоящата календарна година отборът на Младен Кръстаич, доста добър в банкетите, има вече 3 равенства и 3 загуби във всички 6 двубоя, които са изиграни. Равенствата са от Черна гора, Литва и Сърбия в европейските квалификации. Отборът ни загуби и от Черна гора като домакин с 0:1 и от Унгария с 3:0 като гост. Последното поражение дойде преди днешното бе преди 3 дни в Пловдив от Иран с 0:1 в контролна среща.

Междувременно няма случай през 21-ви век да не запишем поне 1 победа в една календарна година. Така че националите ни са се запътили към това да счупят този ужасен антирекорд.

Нашите вече нямат абсолютно никакви шансове в квалификациите.

Междувременно нека кажем “Наздраве!” на Боби Михайлов. Той продължава да стои начело на Българския футболен съюз, а резултатите така и не идват с различни играчи и с различни треньори…