<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=199843" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Звезда на Ман...

Невиждан разгром засенчи дербито на Северен Лондон (видео)

25 Септември 2023
0 194

Невиждан разгром засенчи дербито на Северен Лондон. Един от най-впечатляващите разгроми в историята на Висшата лига се оказа голямата тема на кръга в английската Висша лига. “Нюкасъл Юнайтед” разби “Щефилд Юнайтед” с 8-0 като гост. Победата счупи редица рекорди, като за първи път осем различни голмайстора вкараха за един отбор в даден мач.

(Martin Rickett/PA via AP)

Ако това беше юношески футбол, Шефилд Юнайтед щеше да завърши с всички свои смени, допуснати на терена, а съдията щеше да прояви милост, като свири края много преди Александър Исак да вкара осмия гол на Нюкасъл в 87-ата минута.

Всъщност защитата на домакините бе на нивото на детска игра. Треньорът на “остриетата” Пол Хекингботъм ще бъде щастливец, ако преживее това начело на тима. Единственото нещо, което неговите играчи направиха енергично през второто полувреме, беше да размахват бялото знаме. Те имат една точка от шест мача и са на дъното на таблицата. Приличат повече на отбор от Чемпиъншип, отколкото когато бяха в Чемпиъншип.

Чутовен обрат от 0-2 за 8 минути изстреля “Барса” на върха (видео)

За разлика от тях Нюкасъл беше безмилостно ефективен. Еди Хау вече може да се отпусне малко. Той призна, че неотдавнашната серия от три поредни поражения го е разколебала, и макар че тази седмица започна с домакинска победа с 1:0 над Брентфорд и безголово равенство в Милано в Шампионската лига, останаха въпросителни относно представянето им, особено в атака. Тук те намериха някои отговори – всъщност осем от тях.

Рекордите:

Това е най-голямото поражение на “Шефилд Юнайтед” в историята на лигата в 4988-ия им мач. За първи път “остриетата” допускат осем гола в мач от лигата след поражението с 3:10 от Мидълзбро през ноември 1933 г. Головете пък отбелязаха Шон Лонгстаф, Дан Бърн, Свен Ботман, Калъм Уилсън, Антъни Гордън, Мигел Алмирон, Бруно Гимараеш и Александър Исак. За първи път в историята осем различни играчи вкарват в мач от Висшата лига.