Сигнализирай!

40 часа след труса в Мианмар: Мъж е изваден жив от отломките, няма данни за пострадали българи

Gospodari.com
Gospodari.com
30.03.2025 г.
3724
0

40 часа след труса в Мианмар: Мъж е изваден жив от отломките, няма данни за пострадали българи. Посолството на България в Ханой следи развитието на ситуацията, съобщиха от МВнР. Към момента няма данни за пострадали български граждани при земетресението в Мианмар, което предизвика рухването на небостъргач в Банкок. 

Ситуационният център на МВнР е изпратил съобщение до всички български граждани, които са се регистрирали в Тайланд през рубриката “Пътувам за… ” на сайта на ведомството. Към момента съгражданите ни, които са отговорили на съобщението, са заявили, че не се нуждаят от съдействие.

Междувременно редица държави започнаха да изпращат хуманитарна помощ на Мианмар и Тайланд след силното земетресение, което в петък разлюля Югоизточна Азия, пише bTV. Усилията за подпомагане на пострадалите са фокусирани върху Мианмар, където броят на жертвите нарасна до 1644. Ранените вече са 3408, а 139 се водят за изчезнали.

В неделя спасителни екипи от Сингапур и Мианмар извадиха жив мъж, който около 40 часа е бил затрупан под развалините на срутена сграда в столицата на Мианмар Найпидау, отбелязва Reuters.

На спасителите и пожарната служба са били необходими около 24 часа, за да извадят мъжа от развалините.

Мъжът е бил заклещен под срутена 3-етажна сграда. Наложило се е машини да пробиват бетона, за да бъде изваден.

Той остава в стабилно състояние и е откаран в местна болница.

Вижте как акушерки в Китай спасяват новородени при мощния трус в Мианмар (видео)

Военните управници на Мианмар разрешиха на стотици чуждестранни спасители да влязат в страната в събота след най-смъртоносното природно бедствие, сполетяло бедната и разкъсвана от войни страна от години.

Земетресението с магнитуд 7,7 от петък, което е едно от най-големите, разтърсвали страната в Югоизточна Азия през последното столетие, разруши летища, мостове и магистрали в условията на гражданска война, която опустоши икономиката и доведе до разселването на милиони хора.

Според прогнозното моделиране на Геоложката служба на САЩ броят на жертвите в Мианмар може да надхвърли 10 000 души, а загубите да надхвърлят годишната икономическа продукция на страната.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.