<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=197560" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Германия поб...

Олимпийският шампион изхвърли България от Европейското във Варна

09 Септември 2023
0 156

Олимпийският шампион изхвърли България от Европейското във Варна. Представителният ни тим отпадна на осминафиналната фаза на континенталния шампионат, провеждащ се на родна земя. Решителната загуба дойде от Франция. Това обаче бе четвърто поражение за “лъвовете” на шампионата.

Снимка: БТА

Обръщайки хода на първия сет в решаващите моменти, Франция пое контрола върху останалата част от мача по пътя към победата в последователни геймове. Централният блокировач Бартелеми Чиненйезе регистрира солидни 77% в атака, за да завърши като топ реализатор на мача с общо 13 точки, включително три блокади. Диагоналът Тимоте Карле добави още 10 точки.

България с втора поредна победа след обрат срещу Украйна (видео)

Най-резултатният играч на България бе центърът Алекс Грозданов. Той също отбеляза 10 точки, включително ас и четири блока. Вдъхновена от ентусиазираната подкрепа на феновете от препълнените трибуни, България имаше преднина през по-голямата част от първия сет. След четири поредни точки с резервата си Ервин Нгапет зад линията на сервис, включително ас и няколко чудовищни блокади за 21:19, обаче Франция пое контрола и скоро затвори сета при 25:21 след грешка на България при сервис.

България се бореше, като засили блокадата си, но успя да се върне само на два пъти при 23:21, преди Тимоте Карле да спечели с 25:21. В едностранния трети сет Франция наниза цели пет аса, за да надиграе напълно домакините по пътя към категоричното 25-15. Така “лъвовете” записаха четвърто поражение в шест мача на турнира и отпадат в осминафиналната фаза. Съперник на четвъртфинала за “петлите” ще бъде Румъния.