<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=159065" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Роналдо прод...

Преборил рак нападател вкара хеттрик за “Борусия” Дортмунд

13 Януари 2023
0 96

Преборил рак нападател вкара хеттрик за “Борусия” Дортмунд. Щастливите новини, свързани със Себастиан Алер продължават да радват феновете на футбола. Нападателят изигра втория си мач след като се справи с коварното заболяване и успя да се разпише не веднъж, а цели три пъти.

Преборил рак нападател вкара хеттрик за &#8220;Борусия&#8221; Дортмунд
Снимка: Facebook

Алер се завърна на терена на 10. януари. Още във втория си мач той показа, че не е загубил головия си нюх и вкара хеттрик само в рамките на 7 минути игра. Това се случи в контролен двубой срещу швейцарския “Базел”. Срещата завърши 6-0 в полза на “жълто-черните”, а попаденията на родения във Франция нападател паднаха в самия край.

Алер спечели най-важния мач в живота си

В 81-ата минута той отбеляза дузпа, а в рамките на само две минути – от 86-ата до 88-ата той оформи хеттрика си за общо 7 минути и 32 секунди. Мачът се игра 109 минути, вместо стандартните 90, за да бъде даден повече шанс за изява на играчите. Алер игра в последните 30 от тях. Това бяха и първи попадения за котдивоареца с екипа на “Борусия”.

Той бе диагностициран с рак на тестисите само две седмици след като се присъедини към германския гранд. През миналия сезон Алер се превърна в голова машина за “Аякс” и отбеляза 21 гола в Ередивизи. В Шампионската лига бе дори още по-впечтляващ, нанизвайки още 11 попадения до осминафиналната фаза. Неговият голов инстинкт ше бъде ключов за “Борусия”, който в момента е шести в немската Бундеслига и е на 9 точки от лидера “Байерн” Мюнхен.