<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=177174" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Уникален обр...

Страхотен Везенков поведе “Олимпиакос” към рекорд в плейофите (видео)

27 Април 2023
0 123

Страхотен Везенков поведе “Олимпиакос” към рекорд в плейофите. Спортист номер 1 на изминалата година показа защо заслужава да бъде избран за Най-полезен играч на сезона в Евролигата. Той и отбора му откриха плейофната си кампания с победа над “Фенербахче”. В мача “червено-белите” счупиха и плейофния си рекорд за тройки.

Страхотен Везенков поведе &#8220;Олимпиакос&#8221; към рекорд в плейофите (видео)
Снимка: БФБ

“Олимпиакос” реализира рекордните за клуба 16 тройки и защити домакинското си предимство с победа 79-68 над гостуващия “Фенербахче” в първата среща от серията от пет мача. Двата отбора си размениха удари през първото полувреме, но “червените” взеха превес след почивката, първо с помощта на Везенков, а след това и с разгорещения Айзеа Кенън, който вкара 6 от 7-е си опита от тройката.

Везенков: “България не е и на средно ниво, не знам колко е светло бъдещето”

Везенков завърши с 19 точки и 6 борби, а Кенън вкара 18 точки за точно толкова минути. Шакил Маккисик добави 11 при успеваемост 3 от 4 зад арката. Джонатан Мотли се отчете с 15 точки и 7 борби за гостите. Дайшон Пиер вкара 13, Марко Гудурич 12 и Найджъл Хейс-Дейвис 11 точки за “Фенербахче”.

16-е тройки на “Олимпиакос” са само на една от рекорда в плейофите на Евролигата. Той бе поставен от “Анадолу Ефес” през 2019 г. Везенков се отчете с 3 успешни стрелби от дистанция, а общата успеваемост на отбора също бе впечатляваща – 55%. Мач номер две в серията е в петък отново в Пирея. Играе се до 3 успеха от 5 мача, а победителят печели билет за Финалната четворка в Каунас от 19-21 май.