<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=187362" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Везенков ста...

ЦСКА победи шампиона на Швейцария в контрола

01 Юли 2023
0 141

ЦСКА победи шампиона на Швейцария в контрола. Българският отбор победи Базел с 1:0 в Австрия.

Единствения гол за престижния успех вкара Тобиас Хайнц в 47-ата минута.

Везенков стана играч на “Сакраменто Кингс” в НБА

Развитие

“Червените” изиграха отлично първо полувреме и създадоха доста работа за вратаря на швейцарците, но не успяха да го преодолеят. Страхотна игра показа завърналият се в тима Марк-Емилио Папазов, който водеше атаката на тима на Саша Илич. След направените смени през втората част ритъмът в играта на българския отбор се наруши и Базел създаде повече положения пред вратата на резервния страж Димитър Евтимов. Като веднъж нацели и напречната греда.

Акценти

Час след началото на мача наставникът на ЦСКА – Саша Илич направи пет промени наведнъж в състава и три минути по-късно две от резервите пропуснаха да удвоят резултата. Павел Жабов с хубаво центриране намери Симеон Александров на задна греда, който стреля от въздуха в аут. В 64-ата минута Евтимов спаси удар с глава след центриране от корнер, а Махмутович изби при добавката. Напречната греда пък се оказа последна преграда пред Базел в 76-ата минута след удар с глава на Рикардо Калафиори, който засече центриране от ъглов удар.

Страстите на терена се нагорещиха в 84-ата минута след грубо влизане на Калафиори в краката на Чорбаджийски. Много активен в мелето бе Амос Юга, който бе привикан от съдията заедно с футболиста на Базел и разправията завърши с ръкостискане между двамата. Секунди по-късно Жилберт Фьогел получи шанс да шутира от удобна позиция в наказателното поле, но мерникът му изневери. В крайна сметка швейцарците не успяха да изравнят и ЦСКА се поздрави със стойностна победа.

Източник: “Гонг