<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=209440" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Бразилски фе...

Везенков отбеляза 13 точки при загуба на “Сакраменто” от “Лос Анджелис клипърс”

30 Ноември 2023
0 354

Александър Везенков отбеляза 13 точки при загубата на своя отбор “Сакраменто кингс” със 117:131 от “Лос Анджелис клипърс” в мач от NBA, предава “Дневник”.

Българинът завърши като трети реализатор на “кралете” в домакинството в “Голдън 1 сентър”. Загубата е седма за “Сакраменто”, като тимът има десет победи и запазва шесто място в Западната конференция.

Решаващи в мача се оказаха първите две части, в които гостите от “Клипърс” вкараха 72 точки, а “Сакраменто” само 50. В началото на последната четвърт разликата беше 21 точки, като надеждата се върна за кратко, когато тя падна до 13 т. 5:36 минути преди края.

Везенков отбеляза 13 точки при загуба на &#8220;Сакраменто&#8221; от &#8220;Лос Анджелис клипърс&#8221;
Александър Везенков

Отличен Везенков допринесе за обрат на Сакраменто срещу “Голдън Стейт” (видео)

Везенков игра почти 24 минути и половина. Той завърши с пет успешни от общо седем стрелби, включително три от пет от зоната за три точки. Българинът добави и пет борби.

За неговия отбор най-резултатен беше ДеАрън Фокс с впечатляващите 40 точки, който вкара изобщо най-много в мача. Малик Монк добави 15 точки.

“Сакраменто” нямаше отговор в защита срещу силното нападение на “Клипърс”. Кауай Ленърд вкара 34 точки и овладя девет борби. Джеймс Хардън добави 26 точки, а Пол Джордж завърши с 19 точки.