<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=201982" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: ЦСКА и "Левск...

Войната по трибуните: 16 души в ареста покрай дербито

08 Октомври 2023
0 247

Войната по трибуните: 16 души в ареста покрай дербито. Това е равносметката на Столичната дирекция на вътрешните работи след мача между ЦСКА и “Левски” вчера. Причините за задържането на привържениците варират. Някои от тях са прибрани за вандализъм в градския транспорт след мача, а други за притежание на забранени вещи.

Снимка: Благой Кирилов/БТА (ПК)

Първият арест е станал преди сблъсъка. Младеж е бил задържан, защото е участвал в сбиване около бул. “Драган Цанков”. След него при влизането на стадиона органите на реда са хвнали още трима души, които са имали нещо незаконно в себе си. При един става въпрос за наркотици, а други двама, единият от които непълнолетен), са имали в себе си забранени пиротехнически средства.

Най-голям брой са феновете, задържани за вандализъм след края на мача. Общо 12 души са хванати от служители на МВР, че трошат в превозни средства от градския транспорт в района на “Цариградско шосе”. По време на срещата също имаше изцепки на фенове. Намесата на полицията на стадиона обаче предотврати разрастване на конфликта.

ЦСКА и “Левски” не се победиха (видео)

Иначе двата отбора изиграха доста нервен мач, но все пак успяха да си отбележат по един гол за крайното 1:1. През първата част “сините” стигнаха до преднина в резултата. Точен в 43-ата минута бе Роналдо, който засече с глава центриране на Цунами. ЦСКА успя да се върне в мача в началото на второто полувреме. Джонатан Линдсет се възползва от грешка на Пламен Андреев и отбеляза за 1:1.