<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=205980" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Изключителен...

Втори 1/4-финал за Гришо в Париж, след лекция срещу Бублик

02 Ноември 2023
0 579

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров разгроми машината за сервиси Александър Бублик с 6:2, 6:2 за 67 минути игра. Така родната ракета се класира за втори път в кариерата си на четвъртфиналите на турнира Masters в Париж.

Гришо беше изключително убедителен в първия сет, а във втория трябваше да се справи със значително вдигане на нивото на отигравания от страна на съперника му. Независимо от това топ ракетата ни постигна необходимите пробиви и завърши срещата категорично на свой сервис.

Бублик и Димитров

Изключителен Григор Димитров в Париж (видео)

Така за втори път след 2019-а Димитров е четвъртфиналист в Париж, както се случи преди четири години, когато отстъпи на полуфиналите в два оспорвани сета срещу Новак Джокович.

Гришо и Бублик вече имат по три победи помежду си, а за българина тя беше номер 38 през годината, като за никого вече не е тайна, че той изживява най-добрия си сезон от 2017 насам в това отношение.

Следващият противник на Димитров ще бъде Хуберт Хуркач или Франсиско Серундоло, от които няма загуба досега в кариерата си – три победи над поляка и една над аржентинеца.