<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=179654" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Непълнолетни...

“Барселона” е шампион, фенове подгониха играчите (видео)

15 Май 2023
0 181

“Барселона” е шампион, фенове подгониха играчите. Тъжни сцени се разиграха на стадион RCDE в неделя вечер. Феновете на “Еспаньол” нахлуха на терена и се опитаха да нападнат играчите на “Барселона”. Те пък бяха принудени да избягат в тунела на безопасно място. Това бе провокирано от бурната радост на “блаугранас” след спечелването на титлата.

&#8220;Барселона&#8221; е шампион, фенове подгониха играчите (видео)

Футболистите на Барса празнуваха 27-ата си титла в Ла Лига на терена на своя местен съперник. Това стана след като го победиха с 4:2 в мач, в който интригата бе почти напълно потушена в 53-ата минута. След това застрашените от изпадане домакини отбелязаха два утешителни гола. Играчите и щабът на Чави Ернандес се държаха за ръце и танцуваха близо до централния кръг.

Тежки фенски изцепки в “Топ 5 с Дани и Данчо” (видео)

За някои фенове на домакините обаче това се оказа провокацията. Както се вижда от клиповете, споделени от местната телевизия Optus Sport, значителна част от тях нахлуха на терена и се опитаха да се доберат до “блаугранас”. По приблизителна оценка около 200 души подгониха играчите на “Барса”, които бягаха с все сили към съблекалнята.

Това накара гостуващия състав да избяга в тунела на безопасно място, а Carrusel Deportivo съобщи, че е имало опити на мъже с качулки да влязат в съблекалните и да ги нападнат с “пръти, столове, бухалки и други предмети”. Титлата е подсигурена цели четири кръга преди края на първенството в Ла Лига. “Барселона” има 14 точки повече от “Реал” Мадрид, като до края “кралският” клуб може да спечели само 12.