<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=213814" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Ето как се пр...

Джокович триумфира в мач от първия кръг на Australian Open (видео)

14 Януари 2024
0 129

Джокович триумфира в мач от първия кръг на Australian Open. Сърбинът надви 18-годишния хърватин Дино Призмич с 6:2, 6:7 (5), 6:3, 6:4.

Срещата на централния корт “Род Лейвър арена” в Мелбърн продължи четири часа и една минута. Официално това беше и най-дългият двубой, който Новак Джокович е играл в първия кръг.

Това беше дебютът на Призмич в Големия шлем. Той показа страхотни умения и впечатли не само зрителите, но и съпрерника с играта си.

Новак Джокович постави два нови рекорда в тениса (видео)

Победата е юбилейна 90-а победа за Джокович в Australian Open. На кортовете в Мелбърн дотук той има само пет поражения. Той е абсолютният шампион в надпреварата при последните си четири участия (2019, 2020, 2021 и 2023 г.).

Старта на мача не предполагаше, че Джокович ще се затрудни срещу съперника си. Преминалият през квалификациите Призмич поиска медицински таймаут още в първия сет. След 41 минути Джокович спечели с 6:2, но след това хърватинът повиши нивото си.

Два пробива по-късно и се стигна до тайбрек, в който 18-годишният Призмич успя да надделее над 10-кратния шампион. Следващите две части също не вървяха леко. Джокович поведе с 2:0 в началото на третата част, но след това беше пробит два пъти. Въпреки това шампионът овладя играта и спечели всички геймове до края.

Сълзите на един голям спортист – Гришо след мача с Джокович (видео)

Ноле бързо поведе с 4:2 в четвъртия сет, но един от пробивите беше върнат от Призмич. При 5:3 хърватинът спаси четири мачбола и взе подаването си, като изигра силен гейм и при сервиса на Джокович. Сърбинът обаче го пречупи и затвори мача.

“Той заслужава всички похвали и аплодисменти. Това беше неговият момент, казвам ви. Пробиваше ме, спасяваше мачболи, показа устойчивост. Накара ме да тичам здраво и да се боря. Мога да изкажа само комплименти за него, но начинът, по който играе, ми харесва”, каза Джокович за младия си съперник.