<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=134310" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Два европейс...

Художествените ни гимнастички с общо 9 медала от Европейското първенство в Тел Авив (видео)

19 Юни 2022
0 525

Художествените ни гимнастички с общо 9 медала от Европейското първенство в Тел Авив – за тях съобщават от Българската федерация по художествена гимнастика.

Боряна Калейн

Боряна Калейн триумфира със златото на топка и лента, а на обръч спечели бронзово отличие.

Със съчетание на песента “Излел е Дельо хайдутин”, Калейн получи оценка от 35,350 точки и завоюва европейската титла на лента.

Втората титла за Калейн дойде на топка, където с перфектно изиграна композиция, тя си заслужи 34,050 и ново европейско злато. Бронзът си на обръча тя спечели с оценка от 33,900.

Във финала на бухалки Боряна Калейн допусна грешка, заради която логично остана извън призовите места.

Може да бъде изображение с 2 души, на закрито и текст, който гласи 'BRGF'
Стилияна Николова

Втората ни представителка Стилияна Николова се представи отлично на топка и лента, но остана на косъм от медалите на двата уреда и се класира на 4-то място. на обръч Треньорският щаб веднага подаде контестация, която беше уважена и оценката повишена на 33.700 точки, с което тя изпревари германката Маргарита Колосов, въпреки това Стилияна Николова остана на 5 стотни от третото място. Стилияна Николова игра отлично на лента и получи 32.400 точки, което ѝ отреди четвъртата позиция. От българския щаб подадоха контестация, но тя беше отхвърлена. На бухалки и двете ни представителки допуснаха грешки и се наредиха съответно Стилияна Николова на пето място, а Боряна Калейн на осмо.

Дара Стоянова и Елвира Краснобаева

Двете състезателки при девойките спечелиха бронзови медали.

Отборно

България спечели отборната титла при жените на европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Тел Авив (Израел).

Боряна Калейн, Стилияна Николова и ансамбълът в състав Вая Драганова, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Женина Трашлиева и Маргарита Василева събраха сбор от 333.150 точки. Така те се поздравиха със златните медали.

Момичетата на Весела Димитрова, Михаела Мавеска и Ясена Стойнева не успяха да спечелят отличие в многобоя. Те се наредиха на 4-та позиция със сбор от 64.150 точки.

Нашите момичета започнаха силно състезанието и  изпълниха много добре композицията с пет обръча. Така получиха и трета по сила оценка от 34.650  точки.

За съжаление напрежението оказа влияние в изпълнението на съчетанието с две топки и три ленти. Дебютантките ни на шампионат от такъв ранг изпуснаха уред извън терена и с още няколко неточности бяха  оценени с  29.500 точки, които все пак ги класираха за финала на този уред с пети по сила резултат.