<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=235305" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: И днес имаме ...

Имане Халиф прие олимпийското злато много емоционално (видео)

10 Август 2024
0 4980

Имане Халиф прие олимпийското злато много емоционално. Алжирската боксьорка, чието участие на Олимпиадата беше белязано от спорове относно пола ѝ, стана олимпийска шампионка.

Тя надви китайката Янг Лиу по точки с единодушно съдийско решение в оспорван финален сблъсък от турнира по бокс за жени в категория до 66 кг.

Халиф е първата олимпийска шампионка по бокс от африканска страна.

32-годишната азиатка опита да се противопостави на алжирката, но тя нанасяше по-тежки и точни удари. А залата беше изпълнена с нейни сънародници, които скандираха името ѝ от началото до края на мача.

Във вторник Халиф спечели полуфиналната си среща срещу тайландката Джанджаем Суванапхенг, което я изведе до финала.

Така атлетката завоюва седмия олимпийски боксов медал в историята на Алжир, първи от 2000 г. насам, както и първи в историята на нацията в женския бокс.

Имане Халиф спечели първия си двубой на турнира, след като съперничката ѝ Анджела Карини от Италия се отказа от мача със сълзи на очи след само 46 секунди на ринга. Италианката сподели, че е била удряна твърде силно. По-късно стана ясно, че ще ѝ бъде изплатена премия като на олимпийски шампион.

В крайна сметка възтържествува спортът, не спорът!

“Тормозът над Имане Хелиф и Лин Ю Тин е неприемлив”: Шефът на МОК защити боксьорките