<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=177683" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Лудница в Неа...

“Лудогорец” превзе върха и “Армията” пред пълен стадион (видео)

30 Април 2023
0 195

“Лудогорец” превзе върха и “Армията” пред пълен стадион. Драматичен двубой на стадион “Българска армия” завърши с успех на “орлите” с минималното 1-0. Така “Лудогорец” излиза начело в класирането в родния елит с точка повече от днешния съперник. Успехът е шести поред за действащия шампион.

&#8220;Лудогорец&#8221; превзе върха и &#8220;Армията&#8221; пред пълен стадион (видео)
Снимка: bulPhoto

Двубоят не мина и без произшествия по трибуните на препълнения стадион в Борисовата градина. Двубоят продължи повече от два часа и временно бе прекратяван на два пъти през второто полувреме. Първото прекъсване бе предизвикано от дима, породен от пиротехниката на “червените фенове”. Това е втори мач в родния елит тази седмица, който се игра пред пълни трибуни, след откриването на стадион “Христо Ботев”, където “Левски” победи пловдивския “Ботев”.

Факли и дим забавиха откриването на “Колежа” (видео)

Втората пауза бе около 15-минутна и за нея отново бяха виновни феновете. Те замеряха с всевъзможни предмети бившия свой играч и настоящ капитан на “Лудогорец” Кирил Десподов. Това принуди Георги Кабаков и екипа му да прибере футболистите на “орлите” в съблекалнята. Веднага след подновяването на играта дойде и единственото попадение.

С удар с глава се разписа Игор Тиаго, а подаването даде именно обектът на атака от феновете Кирил Десподов. До края на мача “армейците” хвърлиха всики сили в атака, но това се оказа безрезултатно. Това означава, че efbet Лига има своя нов лидер. Това е тимът на “Лудогорец”, който има точка аванс пред ЦСКА. До края на сезона остават само два мача. “Орлите” играят срещу “Берое” и “Ботев” Пловдив. На “червените” пък им предстоят гостуване в Пазарджик на “Хебър” и домакинство на “Ботев” Враца.