<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=216831" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Везенков се р...

Лудогорец с нова Суперкупа на България

11 Февруари 2024
0 153

Отборът на Лудогорец спечели Суперкупата на България за 2023 година. “Орлите” надделяха над ЦСКА 1948 след дузпи, информира Sportal.bg.

В редовното време двата тима завършиха наравно 1:1. Оливие Вердон откри в десетата минута от дузпа. Неделко Пишчевич обаче изравни в средата на втората част. През цялото второ полувреме “червените” играха с човек по-малко, след като Джонатан бе изгонен за два жълти картона.

Все пак играчите на Николай Панайотов стигнаха до рулетката на дузпите, където обаче Бирсент Карагарен и Реян Даскалов пропуснаха, докато за разградчани само Якуб Пьоторовски не успя да вкара, което бе достатъчно за състава на Георги Дерменджиев да вземе трофея с 4:2 при наказателните удари.

Снимка: Мехмед Азиз/БТА

Ето колко прибра “Лудогорец” от продажбата на Доминик Янков

Така Лудогорец записва требъл за 2023 година. “Орлите” станаха шампиони, изпреварвайки ЦСКА – София, взеха Купата на България срещу ЦСКА 1948 и днес срещу същия съперник взеха трети трофей за годината. Това се случва за трети път в историята на разградчани след 2011/12 и 2013/14. По отношение на Суперкупите това е седмо отличие за “зелените”.

сблъскване между фенове на трибуните

В същото време неприятна сцена се разигра по време на дузпите. Фенове в сектора с привърженици на “орлите” се сдърпаха помежду си и дори се стигна до физическа саморазправа. Наложи се намесата на стюардите и полицаите, които предотвратиха по-сериозни ексцесии. Оказа се, че един от замесените е запалянко на Етър.