Бум на интереса към хеви метъл музиката по време на пандемията.
Песента „Nothing else matters” е емблема на американската хевиметъл група „Металика“.
Тя е от преди 30 години, но популярността ѝ се е увеличила драстично през последните месеци. Дори е преминала бариерата от 1 милиард гледания в YouTube. В пандемията подобно постижение постигнаха хитови песни на „Линкин парк“ и на Бон Джоуви.
Васко Кръпката смята, че хеви метълът става все по-слушана музика от мъжете. И все по-голям блян за рок кариера от жените.
„Все повече момичета, забележете… искат да са рок певици. Това е страхотна тенденция за България. Подписвам се с двете ръце“, казва музикантът. Според него, възкресението на класическите метъл песни се дължи на липсата на нови рок гиганти.
„Висшият пилотаж е хем да си известен, хем да си ъндърграунд. „Металика” го владеят на 100 процента“, казва Васко Кръпката.
Според Васко Кръпката, вниманието на новото поколение към хеви метъла се дължи и на силното бунтарско послание.
„При блуса, при джаза – там са по-спокойни нещата, докато при метъла има едно – „да биеш шута на проблемите“. А не просто да ги възпееш. Това е рицарско“, казва музикантът.
Васко Кръпката смята, че урокът, който този стил оставя след себе си, е: „Да бъдеш добър човек. Да срещнеш любовта“.
Според психолози, тежката музика може да абсорбира гнева.
„Особено в ситуации, в които сме изнервени, отегчени. Това е тип позитивна регресия – търсим и веднага ни идва нещо наум, което ни е карало да се чувстваме добре“, говори психологът Маргарита Бакрачева.
Талибаните забраниха музика на живо и алкохол по време на сватби
Тя обяснява, че хората, без да осъзнават, използват музиката като терапия.
Източник: NOVA
Бум на интереса към хеви метъл музиката по време на пандемията