Историческа 10-та поредна победа за Верстапен (видео)

03.09.2023 г.
15
0

Световният шампион Макс Верстапен спечели историческа 10-та поредна победа във Формула 1. Нидерландецът бе най-бърз за Гран При на Италия на "Монца”.

До сега в историята не е имало пилот, който да успее да спечели 10 поредни старта в един сезон, нещо, което Верстапен вече направи. Втори завърши съотборникът му Серхио Перес, а трети – стартиралият от полпозишън Карлос Сайнц с Ферари.

(AP Photo/Luca Bruno)

Състезанието на легендарната писта „Монца“ бе забавено, тъй като при загряващата обиколка Юки Цунода получи повреда в болида и отпадна и отне време колата му да бъде изнесена на безопасно място.

За Макс Верстапен това бе 47-ма победа във Формула 1. С вторто си място Перес донесе шеста двойна победа на Ред Бул този сезон.

Верстапен отчая конкуренцията във Формула 1 (видео)