Сигнализирай!

Умишлено тровят с нафта дърво в центъра на София (видео)

Gospodari.com
Gospodari.com
19.03.2025 г.
563
0

Умишлено тровят с нафта дърво в центъра на София, съобщава БТВ

Напоследък много столичани се заеха активно със “саморазправата” с дървета - режат ги неправомерно или директно ги тровят с различни вещества. В този случай става въпрос за нафта - вещество, което представлява риск не само за природата в района, но и за преминаващите пешеходци, майки с деца и живущи.

Първият човек, който забелязва пропитото с гориво дърво, както и следите от разлятата течност по протежението на улицата, е Стефан Попов. 

снимка: БТВ

„Това се случва поне от година. Още лятото – имаше голям ремонт и се копаеше по улицата,  просто минавайки видях мазно петно“, разказва той.

„Идеята, която ми дойде, беше да сложа един голям стар чаршаф вътре, за да източи по естествен път нафтата. На другата вечер сложих нов, беше изваден този, но този път улицата беше тотално олята с нафта, преди беше мъничко, дискретно“, допълва още Попов.

„Колко е опасно това, е до логичния разум на всеки здравомислещ човек. Тук минават майки с деца, минават възрастни хора постоянно. Да има нафта на пътя и по тротоара е меко казано опасно. Детето може да се подхлъзне и да падне“, казва една от живеещите в района.

„Лично поемам отговорността да закупя камери за този случай, могат да са тук още утре, единственото, което моля вас, като хора, които вече сте проявили отношение по този случай, е да ни съдействате, за да получим разрешително от общината“, споделя още тя.

Димитър Петров от „Зелени системи“ заяви, че от общината вече са предвидили мерки за изчистване на дървото отвътре с промивка. И увери, че ще следят състоянието му.

Глобите за физическо лице за подобно действие варират от 500 до 5 хиляди лева, като при големи, стари и ценни дървета, може да се стигне и до 10 хиляди.

Докато другите европейски страни наливат милиони в програми за опазване на околната среда, ние тук собственоръчно си я тровим. Днес може да е едно дърво, но утре на въпросния човек може да му хрумне идеята, че му пречи цяла гора или парк. Неприемливо е подобни постъпки да остават безнаказани. Надяваме се поне този път да има последствия за виновния, а от общината наистина да се заемат със случая и да се погрижат както за това дърво, така и за безопасността на останалите.

Сигнализирайте ни за подобни абсурди на gospodari.com

 

Изборът на редактора
Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.