<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=173704" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Шакира загър...

“Супа и сандвич” с най-големия обрат в историята на конните надбягвания (видео)

04 Април 2023
0 185

“Супа и сандвич” с най-големия обрат в историята на конните надбягвания. Жребецът спечели надпреварата Флорида Дерби, категория 2, въпреки че преди старта шансовете му бяха оценени на 40/1. Конят и неговия треньор – Марк Кас, бяха подценявани, защото до този момент нито един от тях не бе печелил състезание от такъв ранг. Никога преди в историята на състезанието в най-югоизточния американски щат не е имало победител с толкова малък шанс за успех.

&#8220;Супа и сандвич&#8221; с най-големия обрат в историята на конните надбягвания (видео)
Снимка: Стопкадър NBC Sports

Дербито на Флорида е престижно конно състезание от категория 1 и категория 2, в което са участвали някои от най-легендарните шампиони в този спорт. Много от конете, спечелили Флорида Дерби, са спечелили Кентъки Дерби – едно от най-важните конни състезания в света. Но тазгодишното дерби на Флорида се отличаваше с друга причина: изненадващата победа на Супа и Сандвич.

16-годишна счупи един от най-силните рекорди в плуването (видео)

Супа и Сандвич е тригодишен жребец, който никога не е печелил надбягване за залози преди Дербито на Флорида. Много специалисти го смятаха за аутсайдер, а жокеят му Тайлър Гафалионе го яздеше за първи път. Но конят изненада всички, като поведе от началото до края в 9-фуруловото (1800 метра) състезание, удържайки атаките на няколко по-силно фаворизирани коне.

За треньора Марк Кас победата беше особено специална.

Кас е един от най-успешните треньори в този спорт, с над 2900 победи в кариерата и няколко големи победи. Но въпреки многобройните си постижения Кас не беше печелил надбягване от втора категория.

Победата на Супа и сандвич в Дербито на Флорида е напомняне за непредсказуемостта на конните надбягвания и за вълнението, което може да дойде от неочакваната развръзка. Тя също така подчертава значението на опитните жокеи и треньори в спорта. Не е за подценяване и специалната връзка, която може да се развие между коня и неговите човешки партньори.