<iframe width="560" height="315" src="https://gospodari.com/embed-2?id=199813" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Следва: Загуба за "лъ...

Целувка активира купата на шампиона във Формула 1 (видео)

24 Септември 2023
0 216

Целувка активира купата на шампиона във Формула 1. Макс Верстапен имаше особено голяма чест, след като спечели Гран При на Япония този уикенд. Освен, че подсигури отборната титла за Red Bull, нидерландецът влезе в историята. Той стана първия пилот, активирал с целувка трофея си от ново поколение.

(AP Photo/Toru Hanai)

Lenovo, титулярният спонсор на състезанието този уикенд, обяви, че победителят ще получи първия трофей, активиран с целувка. След като победителят целуне сензор на трофея за първо място, трофеят ще светне и ще покаже знамето на страната на победителя. Lenovo си партнира с дизайнерската фирма Pininfarina за създаването на трофея, който препраща към дизайна на автомобилите от Формула 1.

Нова победа за хегемона във Ф1, ясен е отборният шампион (видео)

Гран при на Япония е първото от двете състезания, в които ще бъде представен трофеят. Lenovo е титулярен спонсор на Гран при на САЩ на 22 октомври и победителят също ще получи трофей, активиран с целувка.

“Като водеща технологична компания се изправихме пред предизвикателството да намерим начин да вградим по-интелигентна технология в трофеите по начин, който не е правен досега, за да подобрим изживяването на подиума“, каза Филип Марчингтън, изпълнителен творчески директор на Lenovo за корпоративен маркетинг.