БДЖ купува ПОС терминали за плащане с карта

Всичко от Gospodari.com
Gospodari.com
14.07.2023 12:27
277
0

БДЖ купува ПОС терминали за плащане с карта. От компанията вече са обявили обществена поръчка за това.

Информацията съобщи пред БНР Ивайло Георгиев, директор на „Продажби и обслужване" в компанията.

Неочаквани пътници: дървеници в БДЖ нахапаха един от пътуващите (видео)

Промяната се случва на фона на данните за влошено финансово състояние на дружеството, пише NOVA.

Според междинен отчет на компанията, за първото тримесечие на тази година е спечелила едва 13 500 000 лева от продажби на билети. Това е с близо 8 милиона по-малко в сравнение с първото тримесечие на миналата година.

Междувременно се стигна и до увеличено финансиране от страна на държавата, която за първите 3 месеца е дала около 60 милиона лева на БДЖ. А услугите на компанията продължават да не са с високо качество и да оставят клиентите силно неудовлетворени.

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.