Конституционни съдии и съдебни решения събра в Топ новините тази седмица репортерът ни Виктория Симеонова.
Съдът пусна от ареста мъж от Панагюрище, влачил куче с колата си. Нямало възможност да извърши ново престъпление.
И последният възможен съдия от Стара Загора отказа да гледа делото “Дебора” за изключителната жестокост, проявена към 18-годишната жена. Очаква се Върховният касационен съд да реши къде ще се даде ход на ключовия процес.
Пореден одит беше назначен на “Пирогов” по случая с починалата през май 2023 година 15-годишна Даная. Майка ѝ обвини лечебното заведение в цинизъм.
ГЕРБ-СДС номинира Десислава Атанасова за конституционен съдия. От “Продължаваме промяната-Демократична България” се доверяват на Борислав Белазелков. Цвета Рангелова е изборът на “Възраждане” за номинация за поста.
Обориха лъжата на Костадинов, че паметникът на връх Шипка ще бъде демонтиран. Предстои му ремонт, който ще започне през юни тази година.
Това и още много от държавата, света и уеба, ще откриете само на gospodari.com.