Наш зрител на име Божидар Иванов ни праща видео и текст, който публикуваме без редакторска намеса. Той е заснел една от много излишни маневри по българските пътища, нарушаващи закона (влизане в насрещното), и е крайно възмутен от наглостта на някои водачи, рискуващи не само своите здраве и живот, но и тези на другите участници в движението.
"Здравейте, почитател съм на вашето предаване. Подкрепям ви в това, че успявате по един или друг начин да покажете грозното, нагло и излишно поведение на голяма маса хора (за съжаление) в нашата прекрасна държава.
Имам честта да НЕ шофирам повече от 1 час средно на ден. За това кратко време съм се нагледал на безброй ненужни и глупави постъпки на участници в движението.
Не искам да си помисля дори какво ще е, ако ми се налага да работя зад волана. Бил съм шофьор на камион в САЩ. Обиколил съм над 40 щата, което се равнява на 40 държави в Европа. Бил съм шофьор на такси в Чикаго. Бил съм редовен шофьор с поне 3 часа на ден каране в Лондон. Прекосявал съм Европа от Великобритания до България и обратно. Виждал съм всякакви изпълнения на фона на огромната маса народ, който се движи по по-напредналите държави. Без никакво пресилване на думите си мога да кажа, че толкова излишно и глупаво (както казах по-рано) поведение не съм виждал.
Най-елементарната логика би следвала човек да прави нещата така, че да има полза за него и ако живее сред хора, да не пречи на останалите.
Добавил съм едно от многото клипчета заснети от мен на пътя. И се питам: кой има полза от постъпката на шофьора, заснет на клипа и ако има някаква полза, каква е тя? Искрено се надявам да не се налага да ви пращам повече подобни видеа и дано да се окаже, че съм си дал парите на вятъра, които похарчих за камерата макар и силно да се съмнявам в това. Продължавайте с неодобрението на подобни постъпки. Все още сме малко, но с времето ще станем повече и нещата ще се променят за добро. Аз направих своята промяна в себе си. Това е моята първа стъпка. Благодаря ви, че ви има."
Пращайте ни авторските си материали на платформата Вие ги хващате, ние ги пускаме.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!