На първия учебен ден роми се биха на центъра на град Казанлък.
Кадрите са заснети от други граждани на Казалнък, според които никой не е взел мерки да спре мелето.
Не става ясно каква е причината за сбиването, нито дали има пострадали. Ясно е само, че подобни сцени нямат място в едно демократично общество.
"След 23 часа мълчание от страна на институциите в лицето на Община Казанлък и РПУ Казанлък за масовия бой между роми на центъра на града в първия учебен ден и последвалото окупиране на сградата на Полицията е време да поканим Кмета на гр. Казанлък и Началника на Полицията г-н Крачолов на кафе в Ресторант „Quickly“ днес/18.09,вторник/ в 18:00 часа за да поговорим за все по-нарастващия проблем с ромите и разберем какви мерки ще бъдат взети", това написа Соня Ченешева във Фейсбук по случая.
Източник: Presstv.bg
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!