Питбул е бил изоставен пред приют за кучета в Рефуджо Ксолин в щата Мичоакан, Мексико заедно със сърцераздирателна бележка от неговия 12-годишен собственик. В нея момчето обяснява кое налага да изостави своя домашен любимец.

„Казвам се Андрес и съм на 12 години. Мама и аз решихме да оставим кучето си във вашите ръцете, скривайки това от баща ми, който мисли да го продаде. Татко го малтретира и го рита. Един ден го ритна толкова силно, че му нарани опашката. Надявам се, че можете да помогнете и да се погрижите за него. Оставих му плюшена играчка, за да не ме забрави", пише детето в писмото, публикувано от Daily Mail.

Приютът сподели трогателната бележка във Фейсбук, заедно с очарователни снимки на малкия питбул. Повече от 300 души вече са поискали да осиновят животното, което носи името Рене. Кученцето е обезпаразитено и прегледано от ветеринар и чака да бъде осиновено.

Източник: Daily Mail
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!