Gospodari.com
21.01.2023 г.
18
0

ЦСКА размаза “Левски“  в баскетболното вечно дерби на България. “Червените“ победиха с категоричното 78:52. Отборът на старши треньора Росен Барчовски лимитира “сините“ до само 5 точки през първата четвърт. "Левски" се окопити през вторите 10 минути и намали разликата след 16:19.

източник: sportal.bg

Това обаче бяха последните добри неща за гостите в този мач. Второто полувреме ЦСКА отново доминираше и записа една от най-убедителните си победи във вечното дерби.

Тръпката от баскетбола се завръща в София с ЦСКА

Най-резултатен в мача и за победителите стана бившият играч на Левски"" – Алекс Симеонов, който реализира 20 точки. Той овладя и 11 борби. За “сините“ Златин Георгиев приключи с най-много отбелязани точки – 11. Общият процент успешна стрелба за гостите бе едва 26!

С тази победа ЦСКА взе реванш за загубата в първия мач през сезона, когато "Левски" спечели в зала “Универсиада” с 95:92.