"Барса" и "Юнайтед" направиха истинско футболно шоу (видео)

16.02.2023 г.
16
0

"Барселона" и "Манчестър Юнайтед" направиха истинско футболно шоу. Двата тима завършиха 1:1 в първи мач от 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

източник: twitter

Двубоят се игра на “Камп Ноу“ пред 90 225, а те видяха всичко, което може да иска един футболен фен. Двата отбора създадоха много положения и пред двете врати.

Маркос Алонсо откри резултата малко след почивката. Преднината на домакините обаче издържа точно 120 секунди преди Маркъс Рашфорд да вкара 13-тия си гол в 16 изиграни мача след края на Световното първенство в Катар.

"Манчестър Юнайтед" стигна и до пълен обрат. Отново Рашфорд бе замесен, след като напредна и центрира остро, а пред голлинията Кунде прати топката в собствената си врата. Все пак "каталунците" не се отказаха и натиснаха. Така се стигна до 76-ата минута, когато Рафина центрира, Роберт Левандовски бе най-близо до топката, но не успя да я отклони. Това пък заблуди Де Хеа, който не успя да реагира и така резултата стана 2:2.

Фенове на Ман “Юнайтед” превърнаха Барселона в кочина (видео)

Реваншът на “Олд Трафорд“ е точно след седмица, а надеждите са за нов футболен спектакъл.