Ето кой е новият директор на БНР - Милен Митев. Съветът за електронни медии (СЕМ) го избра за втори мандат като генерален директор на националното радио.
Своята подкрепа за него дадоха Галина Георгиева, Къдринка Къдринова и председателят на медийния регулатор Габриела Наплатанова. Един глас получи Ива Дойчинова, като за нея гласува Симона Велева, докато Пролет Велкова се въздържа. В надпреварата за генерален директор на БНР участваха общо седем кандидати.
Милен Митев е роден на 4 март 1984 г. Завършва езикова гимназия в Пловдив с английски и немски език през 2002 г. и специалност "Право" в Софийския университет "Св. Климент Охридски" през 2007 г.
Започва работа в БНР през 2009 г. В периода август 2018 г. – юли 2019 г. изпълнява длъжността директор на правната дирекция на общественото радио. През септември 2019 г. започва работа в БТА като главен юрисконсулт, а след спечелването на конкурс на 1 ноември става главен секретар на БТА. Заема този пост до 1 април 2020 г., когато се връща в БНР като директор на административна дирекция. През август 2021 г. е избран от СЕМ за изпълняващ длъжността генерален директор на националното радио. През октомври същата година – е избран за генерален директор на БНР с тригодишен мандат.
От 2013 до 2019 г. и от 2020 г. до момента е член на правния комитет на Европейския съюз за радио и телевизия (ЕСРТ), както и експертните групи на съюза по авторско право и публично финансиране. От април 2023 г. е член на радиокомитета на ЕСРТ, а през декември е избран за член на Управителния съвет на Европейския съюз за радио и телевизия.
Именно това е директорът на БНР, допуснал настоящият евродепутат Петър Волгин да води пропагандно предаване в ефира на обществената медия, включително да го използва за личните си предизборни цели. Към настоящия момент Волгин продължава да бъде част от екипа на БНР, макар и със “замразен” договор. Под ръководството на Митев се допусна и сваляне от ефир на интервю с руския посланик Елеонора Митрофанова, което също предизвика скандал далеч извън рамките на медийната сфера. Вместо да ограничи разпространението на невярна информация, БНР през последните години се превърна в канал за разпространение на всякакви лъжи и полуистини, в място за пропаганда и политически престрелки. Дефиницията на Милен Митев за медийна свобода и плурализъм е в радиото спокойно да се разпространяват лъжи, защото “има предавания, в които се казва и истината” - все още. Така той оправдава даването на ефирно време на “Политически НеКоректно” на Волгин…
Да му е честит новият мандат! Дано поне малко си припомни, че функцията на обществените медии е да поднасят достоверна информация, а не да разпространяват пропаганда!