Тръмп прекратява сеченето на монети от 1 цент
Тръмп е наредил да се спре сеченето на монети от 1 цент, предава Associated Press. Според него сеченето на монетите е безсмислено разхищение, защото производството на едно пени надвишава над три пъти стойността му.
"Това е толкова разточително! Наредих на министъра на финансите на САЩ да спре издаването на нови монети", е заявил президентът на САЩ.
Цената на сеченето на монети от 1 цент рязко се е увеличила през последните години. Ако през 2016 г. производството на една монета е струвало 1,5 цента, то през 2024 г. тя струва на САЩ 3,7 цента. Причината е поскъпването на металите, включително цинк и мед, които се използват при сеченето на американски монети.
Спират делото за корупция срещу кмета на Ню Йорк, за да помага на Тръмп
Президентът на САЩ Доналд Тръмп наложи мита в размер на 25% върху вноса на стомана и алуминий, предаде Ройтерс. Агенцията отбелязва, че този ход може да разшири търговската война на много фронтове.
Тръмп отмени вчера изключенията и безмитните квоти за големи доставчици като Канада, Мексико и Бразилия, както и за други държави.
За да подпомогне изпитващия затруднения алуминиев сектор в САЩ, президентът повиши чувствително до 25% митата върху вноса на този метал, които бе наложил през първия си мандат - 10% през 2018 г. Той освен това възстанови митата от 25% върху вноса на милиони тонове стомана и алуминий, които влизаха безмитно в Съединените щати в съответствие със сделки и редица изключения.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!