Тръмп сравни вандализма срещу „Тесла“ с щурма на Капитолия
Президентът Доналд Тръмп коментира зачестилите прояви на вандализъм към коли и автомобилни салони на компанията на неговия съветник Илон Мъск. За това съобщава bTV.
„Тесла“ изтегля част от електрическите си пикапи
За вандализма срещу „Тесла“ Тръмп снощи заяви, „Когато видях тези салони и коли да горят, не беше на две места, а по-скоро на седем, осем, десет - имаше експлозии навсякъде. Това са терористи“.
След това продължи, като сравни деянието с щурма на Капитолия през 2021 г., „Това го нямаше на 6 януари, уверявам ви. Нямаше нищо подобно на 6 януари", добави той, визирайки щурма на Капитолия на въпросния ден, когато негови привърженици щурмуваха сградата на американския Конгрес. В крайна сметка обаче промяна в резултатите от изборите нямаше и Тръмп загуби от Джо Байдън.
Тръмп и Мъск се подиграха на федералните служители с меме на Спондж Боб
Автомобилите на марката започнаха да бъдат обект на вандализъм заради намесата на Мъск в управлението на страната. Той е съветник на президента и е част от провеждането на масови чистки на персонал в държавната администрация, с който се цели намаляване на разходи.
За отговорните за деянията Тръмп допълни, „Тези хора ще бъдат заловени и ще бъдат изправени пред съда“.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!