Крадци отмъкнаха 50 агнета от стопанство във врачанското село Бутан, разказва bTV. Собственикът на откраднатите агнета Петьо Петков разказва, че в сряда сутринта е получил обаждане от единия си работник. Той му казал, че в стопанството са останали само две агнета, а другите ги няма.
„Запалих колата и дойдох, наистина бяха останали само две. Обиколих района. На 500 метра от мястото намерих десет агнета, изпаднали от камиона, в който са натоварени. Обадих се на полицията, те дойдоха след два, три часа. Те нищо не можаха да ми кажат, заминаха си. Искаха да идем с работниците, за да ни разпитат“, каза той.
По думите му неговите работници не са намесени в кражбата.
Отново задържаха група жп крадци, този път отмъкнали части от жп участък край Перник
„Казал съм и на полицаите – ако моите работници са намесени, ще подаря на полицията 200 хил. лева. Те искат да ги разпитват, вместо да търсят истинските крадци, въпреки че много добре знаят кои са. Това не е първи случай. А десети. Аз го очаквах, защото те ме видяха, че присъствам на едно разследване на тяхна кражба. Очаквах, че ще се случи с мен. Преди година на един колега му откраднаха шест, седем крави. Намериха две от тях в съседно село, но той не можа да си ги вземе, защото не можеше да докаже, че са негови“, допълни Петьо.
„Търсил съм агнетата навсякъде по полето, под всички мостове, изгорих свят гориво, поне пет часа съм обикалял, но нищо не можах да намеря. Съмнения имам и полицаите ги знаят най-добре. Миналата година, когато намериха от Михайлово откраднати овце, знаят точно кои са крадците, но нищо не им правят. Всички колеги, които се занимават с животновъдство, знаят групата, която краде и тя не е от сега. Тя е добре свързана с някой от полицията, защото тези неща са под чадър и се прикриват от години“, разказа още животновъдът.
Стопанинът не вярва, че полицията ще открие неговите животни.
„Разследващите не могат да нахранят вързано куче. Моите работници търсят и разследват. Те си стоят на бюрата“, каза той.
Едва ли полицията няма представа кой е задигнал цяло стадо агнета и не може да открие крадците. И то, при положение че става въпрос за системни набези. Очакваме от РУ-Враца да проявят отговорност като си свършат работата.
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!