Сигнализирай!

Държавният глава: В моя референдум не казвам "за" или "против" еврото (видео)

Gospodari.com
Gospodari.com
10.05.2025 г.
5037
0

Президентът Румен Радев заяви, че предложението му за референдум относно приемането на еврото не е свързано със създаване на партия, а целта е да се чуе гласът на гражданите. Според него политиците се притесняват от темата и отклоняват вниманието с внушения, съобщи NOVA.

Борисов за референдума за еврото: Всички европейски институции са обезпокоени от случващото се в България (видео)

„Българските правителства имат ангажимент и договор, сключен с ЕС, но най-големият е към българските граждани. Когато искаш извънреден конвергенет доклад за еврото, в същото време мерките за защита на покупателната способност на гражданите и за конкурентоспособността на българския бизнес се свеждат основно до декларации, то тогава напрежението расте сред хората и доверието в управляващите спада. В такъв момент е добре за самите управляващи, които претендират, че с въвеждането на еврото защитават интереса на българите, да потърсят тяхната подкрепа. Защо те се страхуват да го направят е друг въпрос”, каза Радев.

„В моя референдум не казвам "за" или "против" еврото, а единствено искам хората да се произнесат за готовността и времевата рамка. Това не могат да го правят шепа политици и ЕК, а да се чуе българския народ”, добави още той.

Румен Радев посочи, че е разговарял с Крум Зарков и е запознат с неговата позиция, но според него не трябва големият стратегически въпрос да се измества от лични преживявания. Той подчерта, че темата за смяната на валутата изисква сериозен и задълбочен обществен дебат.

 

Коментирай

За да коментираш, трябва да влезеш
в профила си или да се регистрираш!

Вход / Регистрация
Реклама

Още от Новини

Реклама

Трябва да влезеш в профила си, за да използваш тази функционалност.