Рано тази сутрин, нa 12 април, в хасковската многопрофилна болница е починал 58-годишен мъж с COVID-19. Toва съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Пациентът е хоспитализиран в инфекциозното отделение на лечебното заведение на 4 април. Ден по-късно при мъжа е доказана коронавирусна инфекция.
Той е страдал от ХОББ, диабет, астма и артериална хипертония. Заради затруднено дишане и усложнена пневмония, на 9 април е приведен в интензивно отделение, където е поставен на апаратна вентилация.
Източник: Министерство на здравеопазването
Снимка: Pixabay
За да коментираш, трябва да влезеш
Вход / Регистрацияв профила си или да се регистрираш!